Szanowni Państwo,
skończyła się sesja, zaczął się nowy semestr. Pora na rachunek sumienia. Tym razem nasz, czyli kadry prowadzącej zajęcia. Sęk w tym, że nie da się tego zrobić bez Państwa pomocy.
Na czym miałaby ona polegać? Rzecz jest prosta. Proszę uprzejmie wypełnić ankiety ewaluacyjne dotyczące zajęć w semestrze zimowym, które są już dostępne na Państwa koncie w USOSie.
 
Ankiety są anonimowe. Proszę nie sugerować się faktem, że wchodzicie na nie Państwo z własnego konta. Nikt później nie ma dostępu do danych pozwalających ustalić tożsamość osoby wypełniającej daną ankietę.
 
Cała procedura jest prosta (wypełnienie jednej ankiety to dosłownie kwestia paru minut):
1. Proszę wejść na swoje konto w USOSie, a następnie wybrać z górnego menu zakładkę "Dla studentów".
 
1
 
2. Następnie z bocznego panelu proszę wybrać opcję "Ankiety".
 
2.jpg
 
3. Z listy dostępnych ankiet proszę wybrać tę, którą chcecie Państwo wypełnić (oczywiście najlepiej kolejno wypełnić wszystkie!).
 
3.jpg
 
4. To tylko 12 zamkniętych pytań i (ewentualnie) 1000 znaków na Państwa opisowy komentarz.
 
5. Proszę nie zapomnieć o zapisaniu ankiety.
 
4.jpg
 
Warto potraktować sprawę poważnie. Ankiety ewaluacyjne to szansa, abyście uzyskali Państwo realny wpływ na to, co dzieje się na Wydziale. Dla nas, wykładowców, ankiety to z kolei ważne źródło informacji, na co powinniśmy kłaść nacisk, a czego unikać, prowadząc zajęcia w przyszłości.
 
Można to powiedzieć jeszcze inaczej: wypełniając ankiety, być może zmienicie Państwo to, co Wam się na zajęciach najbardziej nie podobało. Nie wypełniając ankiet, możecie mieć właściwie pewność, że oczekiwana przez Państwa zmiana nie nastąpi.
 
Jest też optymistyczny wariant - jeśli zajęcia były udane, warto dobrymi ocenami zachęcić prowadzących do utrzymania tego samego poziomu w przyszłości.   
 
Wysiłek nie jest duży! Wypełnienie ankiet dotyczących wszystkich zajęć, na które uczęszczaliście Państwo w semestrze, nie powinno zająć dłużej niż 15 minut.
 
Ankiety, podobnie jak zapisy na fakultety, będą aktywne na Państwa kontach przez 2 najbliższe tygodnie.
 
Proszę zatem któregoś wieczoru usiąść przed monitorem, otworzyć ulubioną oranżadę i wystawić Państwa belfrom sprawiedliwe noty.
 
W imieniu wszystkich pracowników Wydziału - z góry dziękuję,
 
Bartosz Kuźniarz
Prodziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego ds. dydaktyki