Dyrektor Instytutu Socjologii i Kognitywistyki, Polskie Towarzystwo Socjologiczne Oddział Białostocki oraz Koło Naukowe Socjologiczno-Antropologiczne serdecznie zapraszają na wykład gościnny w ramach serii "Perspektywy" Prelegentką będzie dr Izabella Anuszewska z Millward Brown, która zajmuje stanowisko Research Unit Director. Autorka książek: "Sondaże - zwierciadło społeczeństwa. Rytuały komunikacyjne a kreowanie wiedzy wspólnej" i "Badania rynkowe po polsku".

Podczas spotkania dr Izabella Anuszewska wygłosi referat pt. "Polaków portret własny dostępny 24/7 - interaktywna platforma dostępu do danych. Dane z największego badania społeczno-marketingowego TGI źródłem wiedzy socjologicznej"

Miejsce: Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, Plac NZS 1, sala 35B

Czas: 12.12.2018 środa godz. 18.00

Wstęp wolny.

Instytut Socjologii i Kognitywistyki UwB, Polskie Towarzystwo Socjologiczne oddział w Białymstoku oraz studenci i doktoranci Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej: „Oblicza Dużego Miasta: Instytucje, Organizacje, Procesy". W trakcie dwudniowych obrad zostanie wygłoszonych ponad 30 wystąpień, badaczy z różnych krajowych ośrodków naukowych.

Miejsce: Instytut Socjologii i Kognitywistyki UwB, pl. NZS 1, s. 108 a, Białystok

Data: 29-30 listopada 2018

Szczegółowy plan konferencji, wraz z księgą abstraktów, znajduje się w załączniku.

>> załączniki:

pdfplakat

pdfplan konferencji

pdfksięga abstraktów

Szanowna Studentko! Szanowny Studencie!

Chcesz być bardziej konkurencyjna/-y na rynku pracy?
Chcesz dostać po studiach ciekawszą pracę?
Weź udział w bezpłatnym projekcie
„KUŹNIA KOMPETENCJI"

W każdym projekcie studenci będą mogli wziąć udział w:

1)    zajęciach warsztatowych

2)    certyfikowanych szkolenia

3)    pracach projektowych

Zakres zajęć wykracza poza plany studiów!

Prowadzący zajęcia to wysokiej klasy praktycy z doświadczeniem zawodowym!

Udział w zajęciach (bezpłatnych!) da Ci mnóstwo korzyści:

• ·podniesiesz kompetencje informatyczne, zawodowe, przedsiębiorczości, językowe, komunikacyjne, pracy w grupie – potwierdzimy to zaświadczeniami i certyfikatami uznawanymi przez pracodawców;
  • ·uzyskasz bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą;
  • ·będziesz miał/miała możliwość znalezienia pracyu pracodawców uczestniczących w projekcie!

REKRUTACJA od 28 LISTOPADA!

ZGŁOŚ SIĘ DO PROJEKTU: http://kuznia.uwb.edu.pl

Szczegóły projektu dostępne są na stronie http://www.uwb.edu.pl/kuznie-kompetencji www.kuzniauwb.pl oraz u Koordynatora Wydziałowego Projektu Kuźnia Kompetencji: dr Eweliny Waśko-Owsiejczuk e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie Muzułmański Związek Religijny Rzeczypospolitej Polskiej oraz Centrum Trzech Kultur zapraszają na pokaz filmów w ramach projektu „MUZEUM W TERENIE. ETNOGRAFICZNE REMINISCENCJE FILMOWE”

Filmy zostały nagrane w Suchowoli w roku 1989 i dokumentują one różne techniki obróbki skóry, a dokładnie są to: “Kierat do kruszenia kory garbarskiej” i “Wyprawa skór”.

Materiały te nigdy nie były prezentowane w miejscu realizacji, a osoby na nim występujące nie miały możliwości zapoznania się z nimi.

Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców, aby spojrzeć w przeszłość i rozpoznać swoje rodziny, krewnych czy znajomych. Pokaz filmu odbędzie się w Centrum Trzech Kultur w Suchowoli, Plac Kościuszki 5 d 18 listopada (niedziela) o godz. 13.15

załącznik: pdfplakat

dr hab. Konrad Talmont-Kamiński serdecznie zaprasza na spotkania naukowe pracowników Uniwersytetu w Białymstoku. Tematem pierwszego seminarium będą  "Zachowania rytualne a działania w sytuacjach niepewności". Wydział Historyczno-Socjologiczny, czwartek, 06.12.2018 godzina 17.45 sala 36.

Więcej informacji udzieli Państwu dr Piotr Kozak z Instytutu Socjologii i Kognitywistyki.

pdfplakat

Koło Naukowe Socjologiczno-Antropologiczne
wspólnie z Kołem Nauk Politycznych UwB mają przyjemność zaprosić Państwa
na szkolenie pt. "Obywatelski Monitoring Sądów".
Chcesz wziąć udział w projekcie o skali ogólnopolskiej i odczuwasz potrzebę włączenia się w pozytywne przemiany w polskim wymiarze sprawiedliwości? Przyjdź na szkolenie!

Obserwator Fundacji Court Watch to osoba, która w charakterze publiczności bierze udział w rozprawach sądowych, monitoruje ich przebieg i przekazuje Fundacji wyniki swoich obserwacji. W całej Polsce szkolimy osoby chcące zostać Obserwatorami, a także zapewniamy im formularze obserwacji oraz dostęp do panelu na stronie internetowej, który umożliwia wprowadzanie danych z obserwacji on-line. Dane pozyskane przez Obserwatorów stanowią podstawę raportów, przygotowywanych przez Fundację.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na stronie:
➡  https://courtwatch.pl/wolontariat/zapisy/bialystok-2018-11-142/

Miejsce: Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku,
Plac NZS 1, s. 108A
Data: środa, 14.11. 2018 r.
W godz.: 18:00 – 19:30.

UWAGA! Fundacja umożliwia realizację PRAKTYK STUDENCKICH poprzez udział w programie "Obywatelskiego Monitoringu Sądów".
Z a p r a s z a m y wszystkich chcących się zaangażować.

Załącznik: pdfOMS_Koło_Naukowe_Socjologiczno-Antropologiczne_i_KNP_UwB.pdf

pngPlakat