Co roku Wydział Historyczno-Socjologiczny prowadzi ewaluację jakości kształcenia. Jej celem jest stałe podnoszenie standardów nauczania na wszystkich kierunkach studiów. W związku z tym serdecznie prosimy o wypełnienie krótkich ankiet, które dostarczą nam cennych informacji. Badanie jest anonimowe.
 
 
http://whs.experior.ehost.pl/index.php/677814?lang=pl - ankieta absolwenta (dotyczy przede wszystkim osób kończących studia w bieżącym roku akademickim)
 
Ankiety oceniające poszczególne zajęcia można wypełnić w systemie USOS.
 

Informacje o Wydziałowym Systemie Zapewniania Jakości Kształcenia: http://hist-soc.uwb.edu.pl/wydzialowy-system-zapewniania-i-doskonalenia-jakosci-ksztalcenia

 

W dniu 21 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego (s. 94) odbędzie się wykład Pana Łukasza Kowalskiego, dziennikarza TVP, który realizuje program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”. Na wykład serdecznie zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką reportażu społecznego i reportażu śledczego.

Do kogo wykład jest kierowany?
Spotkanie jest dedykowane studentom kierunków dziennikarskich oraz specjalizacji związanych z mediami. Mogą w nim również wziąć udział studenci innych kierunków, którzy interesują się tematyką związaną z zaginięciami i poszukiwaniem osób. Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Wykład będzie składał się z trzech części:

  1. Autor programu opowie o zjawisku oraz specyfice zaginięć w naszym kraju, gdzie każdego roku policja przyjmuje ponad 20 tys. nowych zgłoszeń o zaginięciach. Zostaną pokazane dane statystyczne, które z roku na rok są coraz bardziej niepokojące. Omówione zostaną profile osób zaginionych. Wyjaśnione będzie kto, gdzie i w jakich okolicznościach najczęściej ginie oraz jakie są główne przyczyny zaginięć ludzi w Polsce, a także jaka jest rola mediów w poszukiwaniu zaginionych.
  2. Omówione zostaną kulisy pracy dziennikarzy redakcji „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” – jedynego, telewizyjnego programu w Polsce, który regularnie, od ponad 22 lat, zajmuje się problemem osób zaginionych. Będą przytoczone przykłady tajemniczych zaginięć, które mają często charakter kryminalny. Zostaną pokazane sprawy, które udało się wyjaśnić, a których finał okazał się dla wszystkich dużym zaskoczeniem.
  3. Przyszłym adeptom sztuki dziennikarskiej będą przekazane wskazówki jak „mówić o zaginięciach”. Na wybranych historiach zaginięć i konkretnych reportażach, zostaną przybliżone metody pracy reporterów współpracujących z redakcją „KWKW”. Ponadto autor programu opowie m.in. o tym jak zbiera się i analizuje informacje, jak dociera się do świadków i jak chroni wrażliwe dane, jak wyglądają kwestie etyki zawodowej oraz odpowiedzialności dziennikarza za bohatera swojej opowieści.

Główny cel spotkania:
Spotkanie ze studentami ma na celu popularyzację wiedzy na temat poszukiwań osób zaginionych w Polsce oraz działalności redakcji programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”. Spotkanie ze studentami – przyszłymi dziennikarzami, będzie również dobrą okazją do tego, aby przekazać praktyczną wiedzę o tym, jak za pośrednictwem mediów można zaangażować się w poszukiwania osób zaginionych. Jak skutecznie zbierać, analizować i przekazywać informacje dalej.

Na wniosek Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu w Białymstoku na podstawie § 13 ust. 4 Regulaminu studiów Uniwersytetu w Białymstoku, w związku z organizowanymi przez Samorządy Uczelni Wyższych w Białymstoku Juwenaliami, rektor UwB prof. Robert Ciborowski ogłasza godziny rektorskie w dnich 23 i  24 maja 2018 r. od godziny 15.00 oraz dzień rektorski 25 maja 2018 r. 

Koło Naukowe Socjologiczno-Antropologioczne działające w ISiK UwB
zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w ramach cyklu: Per$pektywy.
Temat: Rola marki w komunikacji codziennej.
Czy używanie markowych wyrobów decyduje o odbiorze ich ich użytkownika?
Czy oznaczenia marek powinny być widoczne czy ukryte?
Jakie marki uważamy za luksusowe?
Jakie funkcje pełni marka w budowaniu tożsamości jej użytkownika?
 
Termin: 26.04.2018 godziny 11.20 - 12.40
Miejsce:  WHS, Plac NZS 1,  sala 108A

Spotkanie poprowadzi: Dr Łukasz Kiszkiel, adiunkt w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki UwB oraz członek Rady Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB. Specjalizuje się w badaniach rynkowych związanych z FMCG oraz badaniach wizerunku marki i badaniach ewaluacyjnych. Z udziałem dr Łukasza Kiszkiela zrealizowano ok 100 projektów badawczych.

 

jpgPlakat

 

RUSZA REKRUTACJA DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYCH WARSZTATACH
Z ZAKRESU PROWADZENIA IMPREZ RODZINNYCH ORAZ PARTYCYPACJI SPOŁECZNEJ
DLA KADRY I WOLONTARIUSZY PRACUJĄCYCH Z RODZINĄ

 

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki informuje, że rozpoczyna rekrutację na bezpłatne 16-godzinne warsztaty z zakresu prowadzenia imprez rodzinnych oraz partycypacji społecznej skierowane do kadry i wolontariuszy pracujących z rodziną w ramach projektu pt.: „Razem możemy więcej – lokalny program wsparcia rodzin” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Projekt skierowany jest do osób zamieszkałych w gminach: Białystok, Choroszcz, Supraśl, Zabłudów, Juchnowiec Kościelny, Dobrzyniewo Kościelne. Miejsce zamieszkania jest jednym z kryteriów przyjęcia.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zobowiązanie do zrealizowania 10 godzin praktyk pracy z rodziną w ciągu 3 miesięcy od zakończenia części teoretycznej szkolenia. Zapraszamy do realizacji praktyk w Stowarzyszeniu KLANZA.

Zachęcamy do podjęcia wolontariatu w organizacjach realizujących projekt: Fundacji Dialog, Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok, Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie DROGA, CARITAS Archidiecezji Białostockiej, Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia ELEOS oraz Polskim Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki.

Planowane terminy warsztatów: 4 spotkania po 4 h  w godzinach 16.00-20.00
– 28.05.2018                     – 04.06.2018
– 30.05.2018                     – 11.06.2018
Miejsce realizacji warsztatów: siedziba PSPiA KLANZA Oddział Białostocki
Białystok, ul. Witosa 15 B lok. 12
(Miejsce dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych)
Osoba prowadząca warsztaty: JAROSŁAW JATEL
– pedagog, profilaktyk,  animator kultury, ale przede wszystkim artysta kabaretowy i nie mała (195 cm wzrostu) osobowość sceniczna.W swojej wieloletniej karierze prowadził wiele imprez, zarówno małe festyny jak i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak się zgłosić?

Formularze zgłoszeniowe oraz zaświadczenia o pracy z rodziną należy wysyłać na adres: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do biura KLANZY do dnia 23.05.2018 do godz. 16.00. Osoby, które prześlą formularz, zostaną powiadomione o zakwalifikowaniu do 25.05.2018 r. e-mailem lub za pomocą SMS.

Przewiduje się utworzenie i przeszkolenie 7 grup w okresie maj 2018 r. – marzec 2019 r.

Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

DOKUMENTY PROJEKTU DO POBRANIA:

Formularz_zgłoszeniowy.doc
Formularz_zgłoszeniowy.pdf
Informacja o rekrutacji na warsztaty
Ulotka


Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze PSPiA KLANZA przy ul. Witosa 15 B lok.12 lub pod nr tel. 85 65 10 449 lub kom. 795 154 129.

Projekt pt.: „Razem możemy więcej – lokalny program wsparcia rodzin” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

 REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 23.05.2018

Drodzy Studenci,
serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Mobilności Studenckiej i Doktoranckiej „MOST”. Krajowy program mobilności umożliwił wyjazd na inną uczelnię krajową już ponad 12 tysiącom osób, a rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki 2018/2019 trwa do 15 maja. Aby skorzystać z tej oferty, należy przede wszystkim odwiedzić stronę internetową www.most.amu.edu.pl, na której można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi funkcjonowania Programu, a także – nie odchodząc od biurka – zgłosić swoją kandydaturę.

Podstawowymi zaletami Programu są:

– możliwość studiowania na jednej z 29 najlepszych uczelni krajowych;

– wybór kierunku obecnie studiowanego lub pokrewnego;

– samodzielne opracowanie planu zajęć, uczęszczanie na przedmioty nie będące w ofercie Uczelni Macierzystej;

– przy właściwie sporządzonym Porozumieniu o programie zajęć uniknięcie „niespodziewanych” różnic programowych.


Zachęcam do skorzystania z tej oferty oraz śledzenia aktualności dotyczących MOST-u na portalu społecznościwym Facebook: www.facebook.com/programmost2000

Po dodatkowe informacji zapraszamy na stronę http://www.uwb.edu.pl/most oraz do Działu Dydaktyki i Spraw Studenckich UwB, budynek Rektoratu, I piętro, pokój 103.

pdfPlakat rekrutacyjny / więcej informacji

Podkategorie