Instytut Studiów Kobiecych oraz Zakład Historii XIX w. i  Ruchów Społeczno-Politycznych zapraszają na I warsztaty naukowe Białostockiej Szkoły Historii Kobiet 17 czerwca (poniedziałek) 2019 r., godz. 11.00 – 14.00 Kampus Uniwersytetu w Białymstoku

Przebieg merytoryczny warsztatów poprzedzony prezentacją ekspozycji wystawy Instytutu Pileckiego pt. PODÓWJNE WOLNE. Prawa polityczne kobiet 1918,  Plac Syntezy w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Konstantego Ciołkowskiego 1

Miejsce warsztatów: Uniwersyteckie Centrum Kultury, Ciołkowskiego 1 UwB, sala FENIX

Program warsztatów

•      otwarcie warsztatów i przywitanie Uczestników
  •      prezentacja dorobku Instytutu Studiów Kobiecych w zakresie upowszechniania historii kobiet - mgr J. Zajko-Czochańska
  •      wykład pt. Kobiety w nauce i edukacji wyższej – dr hab. M. Dajnowicz, prof. UwB
  •      wykład pt. Kobiety i życie publiczne w II RP – dr M. Bauchrowicz-Tocka
  •      wykład pt. Kobiety w PRL – dr U. Sokołowska

Panel dyskusyjny dotyczący problematyki warsztatów i wystawy

Catering kawowy dostępny w czasie trwania warsztatów

Informacje:

Warsztaty mają charakter zamknięty (prosimy o zgłoszenia przesyłane wyłącznie na adres mailowy). Kierowane są do Osób zainteresowanych badaniami naukowymi historii kobiet i ich upowszechnianiem, w tym zwłaszcza do studentów i doktorantów piszących prace magisterskie i doktorskie o danej tematyce lub planujących badania naukowe dotyczące dziejów kobiet.

Planowana liczba Osób - do 40. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, rok i kierunek studiów, w tym studiów doktoranckich) prosimy o zgłaszanie na adres(y) mailowy(e):

dr Urszuli Sokołowskiej (historia, stosunki międzynarodowe): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr Diany Dajnowicz-Piesieckiej (prawo, pedagogika): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizacja warsztatów współfinansowana ze środków Województwa Podlaskiego.

Harmonogram warsztatów do pdfpobrania