historiaPomoc w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości kolejny raz proponują maturzystom pracownicy Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB. Z początkiem marca ruszą tam kursy przedmaturalne z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Powtórki pod okiem akademickiej kadry potrwają do końca kwietnia.

Kurs z historii będzie odbywał się w soboty. Pierwsze zajęcia – 5 marca. Uczniowie powtórzą wiedzę ze starożytności, średniowiecza i nowożytności. Osobno omówią XIX wiek, a także historię współczesną – Polski i tę powszechną.

Zajęcia z WOS będą organizowane w niedziele, począwszy od 6 marca. Materiał będzie powtarzany w 6 blokach: społeczeństwo, polityka, państwo, konstytucja RP, prawo oraz Polska i świat współczesny.

Uczestnicy obu kursów otrzymają materiały dydaktyczne i certyfikaty uczestnictwa. Zapisy są prowadzone drogą mailową, pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O kwalifikacji na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązuje 50 zł opłaty wpisowej – jak wyjaśniają organizatorzy chodzi o to, by ograniczyć zapisy osób, które blokują miejsca, a potem rezygnują z udziału.

Szczegółowe informacje o kursach można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Historii i Nauk Politycznych UwB: www.historia.uwb.edu.pl.