W dniach 16-17.X.2014 r. na Wydziale Historyczno-Socjologicznym UwB odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa "???????, ????????????, ?????????? ? ???????????? ??????? ?????????" / "Scientific, historical, social and literary aspects of philosophy"

16 X
Wojciech Śleszyński, Dziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego (Uniwersytet w Białymstoku), Opening Address

Ewa Matuszczyk (chair)

• Małgorzata Kowalska, Idea of Europe in the philosophy of Patocka, Husserl and Derrida (Wydział Historyczno-Socjologiczny, Uniwersytet w Białymstoku)
  • ?????? ????????, ????????? ????????????? ? ???????? ??????????? ? ????????????? ???????? (?????????? ??????????????? ???????????? ???????????, ??????????? ?????????)
  • ???? ????, ??????, ?????????? ? ???????? ??????????????????? ????????? ? ????????????? ???????? (?????????? ??????????????? ???????????? ???????????. ??????????? ?????????)
  • ????? ????, ??? ????? ??????? ?????? ?? ?????? (???????????? ?????-??????????? ???????????? ???????????)
  • ??????? ?????????, ??????????? ????????????" ? ??????? ????? (?????????? ??????????????? ???????????? ???????????. ??????????? ?????????)
  • Piotr Graczyk, ??????? ?????????????. ????????? ?????????? ? ??????? (Instytut Kultury, Uniwersytet Jagielloński, KRONOS)
  • Janusz Dobieszewski, ????????? (? ??????) (Wydział Filozofii i Socjologii, Uniwersytet Warszawski)
  • Piotr Nowak, The place of "Kronos" magazine on the map of the contemporary Polish Philosophy (Wydział Historyczno-Socjologiczny, Uniwersytet w Białymstoku, KRONOS)

17 X
Piotr Graczyk (chair)

• Ewa Matuszczyk, ?????????? ? ????????? ? ??????????????
  • Paulina Sosnowska, Is Hannah Arendt a Modernist After All? (Wydział Pedagogiczny, Uniwersytet Warszawski)
  • Bartosz Kuźniarz, Philosophy as idealism. Existential and political dimension of the philosophy of Alain Badiou, (Wydział Historyczno-Socjologiczny, Uniwersytet w Białymstoku)
  • Ivan Dimitrijevic, The take of the Bastille: the role and the rule of the true opinion (Wydział Artes Liberales, Uniwersytet Warszawski)
  • Rafał Kuczyński, Liberal Arts? Curriculum as a civic education (Wydział Artes Liberales, Uniwersytet Warszawski)