Jesteś studentem jednej z podlaskich uczelni? Obrazy cię kręcą, a ty chcesz kręcić obrazy? Przyłącz się do zespołu Podlaskiej Akademickiej Telewizji Internetowej (PATI)!

Podlaska Akademicka Telewizja Internetowa to pomysł Parlamentu Studentów Uniwersytetu w Białymstoku zgłoszony do projektów obywatelskich Województwa Podlaskiego. W głosowaniu mieszkańców regionu zdobył najwięcej ? prawie 5 tys. głosów. Dzięki temu otrzymaliśmy dotację na stworzenie PATI.

To będzie telewizja robiona przez studentów i przeznaczona głównie dla studentów. Ma promować akademickość regionu. Będzie miejscem na prezentację ciekawych studenckich inicjatyw, ważnych naukowych wydarzeń, osiągnięć studentów i pracowników podlaskich uczelni.

Działalność w PATI to znakomita okazja do zdobycia dziennikarskich doświadczeń, wykazania się kreatywnością i do osobistego rozwoju. Dużo się nauczysz i poznasz ciekawych ludzi. Dziennikarstwo telewizyjne to spora odpowiedzialność, wyzwanie dla najbardziej ambitnych, ale też ? wierzcie nam ? super zabawa!

Będziemy dysponowali kamerami, statywami, mikrofonami, legalnym programem do montażu filmów. Zapraszamy studentów mających doświadczenie w pracy z kamerą, montażem filmu, ale także informatyków (m.in. obsługa telewizyjnej strony www), muzyków (produkcja autorskiej muzyki oraz jej legalne używanie), lektorów, pasjonatów udźwiękowienia materiałów filmowych, oświetleniowców itp.

Osoby, które nie mają doświadczenia, także są mile widziane - przewidujemy szkolenia i warsztaty z różnych dziedzin.

Jesteś zainteresowany? Przyślij do 11 listopada zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w TEMACIE MAILA koniecznie wpisz REKRUTACJA.

W treści maila podaj swoje imię, nazwisko, kierunek, rok studiów oraz telefon kontaktowy. W kilku zdaniach opisz swoje dotychczasowe doświadczenia z tworzeniem filmów albo napisz, dlaczego chciałbyś spróbować swoich sił w PATI.

Poinformujemy Cię o terminie spotkania rekrutacyjnego.

Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzą:

Katarzyna Dziedzik - rzecznik prasowy Uniwersytetu w Białymstoku. Przez 12 lat była dziennikarzem Telewizji Polskiej SA. Pracowała jako prezenterka, reporterka i wydawca audycji informacyjnych oraz publicystycznych. Prowadziła zajęcia ze studentami dotyczące technik dziennikarskich i systemów medialnych.

dr Tomasz Wiśniewski - kierownik Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii w Michałowie i założyciel Stowarzyszenia Szukamy Polski. Pracował m.in. w Kurierze Porannym, w TV Białystok, wykładał dziennikarstwo internetowe na uczelniach wyższych. Autor kilku książek oraz kilkunastu filmów, z których kilka samodzielnie zmontował.