Chcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem? Chcesz zdobyć cenne doświadczenie? Chcesz pomóc? Przyłącz się do STUDENCKIEGO POGOTOWIA LEKCYJNEGO! Akcję od 2013 roku organizuje i koordynuje Uniwersytet w Białymstoku. W tym czasie pomogliśmy setkom dzieci.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa
z okazji 100 rocznicy śmierci Ludwika Zamenhofa

Społeczne i polityczne aspekty sytuacji kulturowej i językowej świata w okresie globalizacji.
Co pozostało po dziele Ludwika Zamenhofa?

termin konferencji: 29 września 2017 roku
organizator: Instytut Socjologii i Kognitywistyki UwB

Dziekan i Rada Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku
zawiadamiają, że dnia 27 września 2017 r. o godz. 13:00
na Wydziale Historyczno-Socjologicznym w sali 108A, Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1
odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej
Pani mgr Małgorzaty Skowrońskiej

pdfwięcej...

Studentko, Studencie - chcesz być bardziej konkurencyjna/-y na rynku pracy? Marzysz o ciekawej, inspirującej pracy? Weź udział w bezpłatnym projekcie „KUŹNIA KOMPETENCJI” – tu najlepsi wspierają najlepszych!

Od 11 września na Uniwersytecie w Białymstoku studenci mogą zapisywać się do udziału w wyjątkowym projekcie „Kuźnia Kompetencji”. Każdy jego uczestnik nie tylko zyska nowe umiejętności i przejdzie szereg certyfikowanych szkoleń, ale też – nawiąże kontakt z pracodawcami. Podczas realizacji wspólnych projektów studenci i pracodawcy będą mieli okazję do wzajemnego poznania swoich oczekiwań. Efektem może być… dobra, ciekawa praca! A wszystko to – bezpłatnie!

ZGŁOŚ SIĘ DO PROJEKTU: http://kuzniauwb.pl/

Uniwersytet w Białymstoku zaprasza studentów dwóch ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich do skorzystania z wyjątkowej okazji do podniesienia swoich kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Nasza uczelnia rozpoczyna właśnie realizację trzech projektów dofinansowanych przez Unię Europejską:

W ramach projektu studenci z poszczególnych wydziałów będą mogli wziąć udział w:

1)      zajęciach warsztatowych,

2)      certyfikowanych szkolenia,

3)      pracach projektowych.

Zakres zajęć wykracza poza plany studiów, a osoby prowadzące zajęcia to wysokiej klasy specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem zawodowym oraz praktycy zatrudnieni u potencjalnych pracodawców.

Więcej: http://www.uwb.edu.pl/zadania-projektowe

Udział w tych zajęciach (bezpłatnych!) da Ci mnóstwo korzyści:

• podniesiesz kompetencje informatyczne, zawodowe, przedsiębiorczości, językowe, komunikacyjne, pracy w grupie – potwierdzimy to zaświadczeniami i certyfikatami;
  • zdobędziesz certyfikaty uznawane i rozpoznawalne przez pracodawców;
  • uzyskasz bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą;
  • będziesz miał/miała możliwość znalezienia pracy u pracodawców uczestniczących w projekcie!

ZGŁOŚ SIĘ DO PROJEKTU: http://kuzniauwb.pl/

Szczegóły projektów
dostępne są na stronie http://www.uwb.edu.pl/kuznie-kompetencji oraz u wydziałowych koordynatorów – ekspertów ds. współpracy z pracodawcami :

• Wydział Matematyki i Informatyki- pani dr Anna Rybak, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wydział Biologiczno-Chemiczny - dr Ewa Oleńska, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wydział Historyczno-Socjologiczny oraz Wydział Filologiczny - pani dr Ewelina Waśko-Owsiejczuk, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wydział Pedagogiki i Psychologii - pani dr Barbara Dudel, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wydział Ekonomii i Zarządzania oraz Wydział Prawa - pani Monika Garwolińska , email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro Projektów: Wschodni Ośrodek Transferu Technologii, Uniwersytetu w Białymstoku

1. M. Curie-Skłodowskiej 14 / pokój nr 506

Godziny otwarcia: pon. – pt. 7.30-15.30

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną o tym poinformowane przez koordynatorów wydziałowych.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Polskie tradycje niepodległościowe Choroszczy i okolic. Historia, antropologia, literatura", która odbędzie się w Choroszczy /pow. białostocki, woj. podlaskie/ 7 X 2017, w setną rocznicę założenia Komendy Lokalnej Choroszcz Polskiej Organizacji Wojskowej.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do studentów i młodych badaczy oraz grona regionalistów, i ma charakter interdyscyplinarny. Wydarzenie będzie uzupełnione wystawami okolicznościowymi oraz promocją albumu, będącego owocem projektu badawczego „Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy".

Do udziału w konferencji i w projekcie badawczym zapraszają: Fundacja Pole Kultury, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku, Zakład Badań Interdyscyplinarnych, Instytut Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy oraz Choroszcz Miniona.

Szczegółowych informacji o obu wydarzeniach udziela koordynator - mgr Wojciech Jan Cymbalisty, tel. 506604261.