Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wyjątkowy wykład inaugurujący nowy rok akademicki 2018/2019 "Nastrój świata - wędrowcy i osiadli dzisiaj". 1 października 2018 r. na Wydziale Historyczno-Socjologicznym gościć będziemy Profesora Wojciecha Bursztę - wybitnego badacza kultury, autora ponad 300 publikacji naukowych. Jak można przeczytać na stronie Uniwersytetu SWPS, w którym prowadzi Katedrę Antropologii Kultury, zajmuje się on badaniami kultury współczesnej, etnicznością, nacjonalizmem, zjawiskami kontestacji i anarchii w społeczeństwach neoliberalnych. Do wspólnego wysłuchania wykładu zapraszamy wszystkich studentów i pracowników wydziału, początek uroczystości godz. 13.00 w auli (s. 94).