Rektor i Senat Uniwersytetu w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na uroczystość promocji habilitacyjnych i doktorskich, która odbędzie się 14 marca 2018 roku, godz. 12.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii, ul. Świerkowa 20.

11 doktorów habilitowanych i 62 doktorów – tylu badaczy uzyskało stopnie naukowe na Uniwersytecie w Białymstoku w 2017 roku.

Promocje doktorskie i habilitacyjne to naukowe święto uczelni - towarzyszy im uroczysta oprawa, a doktorzy składają dodatkowo przyrzeczenie, w którym obowiązują się m.in. do  zachowania życzliwej pamięci o uniwersytecie i wytrwałego rozwijania nauki dla krzewienia prawdy. 6 doktorów habilitowanych oraz 22 doktorów, którzy stopnie uzyskali na UwB w 2017 r., to pracownicy uczelni.

Uniwersytet w Białymstoku posiada 11 uprawnień do doktoryzowania - w zakresie ekonomii, prawa, pedagogiki, historii, socjologii, językoznawstwa, literaturoznawstwa, fizyki, biologii, chemii oraz filozofii. Uczelnia ma też 6 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego w następujących dyscyplinach: prawo, ekonomia, historia, biologia, chemia i fizyka.