egu216

Już w najbliższy weekend, 19-20 listopada w godz. 10.00-18.00, w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku wielkie święto fanów wszlkiego typu gier - czyli East Games United 2016 ! Dwudniową imprezę organizuje Stowarzyszenie "Sokrates" i agencja Galaktus PR, natomiast Uniwersytet w Białymstoku jest jej głównym sponsorem. East Games United to impreza łącząca e-sport, gry wideo, fantastykę, anime, spotkania z pisarzami, konkurs cosplay, najnowsze technologie oraz targi organizacji pozarządowych. Zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Wstęp na wydarzenie jest darmowy i bez ograniczeń wiekowych.

Fanów sportu elektronicznego czekają liczne turnieje najpopularniejszych tytułów e-sportowych - Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, StarCraft II, FIFA 2017 oraz Street Fighter V. Zorganizowany zostanie także 36-godzinny EGU Game Jam, w trakcie którego zespoły złożone z programistów, koderów i grafików zaprojektują od zera w pełni działającą grę.

East Games United 2016 to nie tylko gry, ale także konwent fantastyki, mangi i anime. Uczestnicy wydarzenia będą świadkami licznych prelekcji oraz wykładów z udziałem popularnych gości, w tym m.in. autorskich spotkań z Jackiem Komudą i innymi, najlepszymi polskimi pisarzami. Będzie też kącik planszówek i karcianek, natomiast Białostocki Klub Gier Bitewnych „Front” zorganizuje turniej w wybranego przez siebie bitewniaka. We wszystkich konkursach do wygrania będą nagrody ufundowane przez organizatorów oraz sponsorów wydarzenia.Więcej szczegółów na stroie wydarzenia: http://www.gamesunited.pl/Serdecznie zapraszamy!