studenckie pogotowie okienkoChcesz podzielić się swoją wiedzą i czasem?
Chcesz zdobyć cenne doświadczenie?
Chcesz pomóc?

Rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji akcji STUDENCKIE POGOTOWIE LEKCYJNE właśnie ruszyła, zapraszamy!
Szczegóły znajdziesz tu: http://www.uwb.edu.pl/nowosci/aktualnosci/studenckie-pogotowie-lekcyjne-wlacz-sie-pomoz-innym/99802a60

Studenckie Pogotowie Lekcyjne to akcja prowadzona przez Uniwersytet w Białymstoku i organizacje pozarządowe od kilku lat.  Chcemy zapewnić pomoc w odrabianiu lekcji podopiecznym świetlic socjoterapeutycznych prowadzonych przez dwie organizacje charytatywne: CARITAS i ELEOS.

W naszej akcji bierze też udział świetlica PCK. Do tych placówek codziennie przychodzą dzieci i młodzież, które przy pracach domowych zwykle nie mogą liczyć na pomoc najbliższych. To uczniowie szkół podstawowych (większość) i gimnazjalnych. Wielu z nich wychowuje się w rodzinach dysfunkcyjnych, głównie z problemem alkoholowym, albo w rodzinach niepełnych i ubogich. Świetlicowe grupy liczą zwykle kilkanaścioro dzieci.