67094 555032764527109 503781917 nI Międzynarodowa Konferencja Studentów i Doktorantów w Białymstoku

Sekcja Antropologii Historycznej Studenckiego Koła Historyków i Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają studentów i doktorantów wszystkich kierunków humanistycznych z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Rosji do wzięcia udziału w konferencji ?Nasze ? obce ? wspólne dziedzictwo kulturowe?, która odbędzie się na Wydziale Historyczno-Socjologicznym w dniach 8-10 maja 2013 r.

Celem konferencji jest podsumowanie stanu badań i rozwoju zainteresowań dziedzictwem kulturowym Europy Środkowo-Wschodniej oraz nawiązanie współpracy naukowej w tym zakresie między studentami i doktorantami z uniwersytetów z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji i Ukrainy. Naszą konferencję w krajach Europy Zachodniej promuje również ISHA- The International Students of History Association - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Historii.
Organizatorzy proponują pięć paneli tematycznych:
  • Nasze, obce, wspólne dziedzictwo kulturowe.
  • Dziedzictwo kulturowe regionów.
  • Niematerialne dziedzictwo kulturowe.
  • Społeczny wymiar dziedzictwa kulturowego.
  • Dziedzictwo kulturowe jako źródło historii.

Kontakt do organizatorów:

• Kamil Leszczyński 669481728
  • Magdalena Winograd 782301671
  • Ewa Ambroziak 698 755 552
  • lub przez stronę facebook (kliknij)