Gloria Victis 1863 - 2013gloria victis
Studencka Konferencja Naukowa

Studenckie Koło Naukowe Historyków działające na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza studentów i doktorantów na konferencję organizowaną z okazji 150-tej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Odbędzie się ona 22 stycznia 2013 roku, w rocznicę wydania Manifestu Powstańczego, w budynku Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB, Pl. Uniwersytecki 1.

Konferencji będą towarzyszyć referaty członków białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz otwarcie wystawy poświęconej Powstaniu Styczniowemu w Archiwum Państwowym w Białymstoku
Najlepsze referaty zostaną opublikowane w czasopiśmie białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego - "Biuletynie Historii Pogranicza" oraz na portalu historycznym histmag.org.
Zgłoszenia wraz z tematem i abstraktem (250 słów) prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 grudnia 2012 r. Zapewniamy referentom salę z obsługą multimedialną (rzutnik + nagłośnienie).

Kontakt do organizatora:
Urszula Siłkowska - 503 605 501 - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Partnerzy:
Polskie Towarzystwo Historyczne - Oddział w Białymstoku